IX Dni Wioski

IX Dni Wioski przeszły do historii. W pamięci niektórych zapadną na długo :)

W upalną sobotę 31 sierpnia spotkaliśmy się z zaprzyjaźnionymi Wioskami (gmina Niechlów, gmina Syców) aby wspólnie wziąć udział w kolejnej edycji naszego święta. Rozpoczęliśmy rajdem Nordic Walking, nad którego patronat objął Starosta Grodziski. Pod fachowym okiem instruktorki NW pani Karoliny Kostrzewskich -Chróst uczestnicy przeprowadzili rozgrzewkę by później wyruszyć w dwie trasy na 6 lub 10 km. Sponsorem nagród był Totalizator Sportowy, Stowarzyszenie Wioska oraz Nadleśnictwo Grodzisk. Szczególne podziękowania dla leśniczego Radosława Borowskiego za przygotowanie tras. Serdecznie dziękujemy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wioski i Komorówka za zabezpieczenie tras. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk starosty Mariusza Zgaińskiego nagrody. Zostali poczęstowani ciastem i kawą oraz kiełbaską i bigosem.

Po południu rozstrzygnięty został konkurs kulinarny. W tym roku należało przygotować potrawę z buraczkiem. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie ponieważ do konkursu przystąpiło 22 dań. Ostatecznie 3 miejsce zajęła sałatka (Agnieszka De Falco Kuczyńska Wioska - Syców), 2 miejsce ciasto (Dominika Lechniak Wioska - Rakoniewice), 1 miejsce zupa (Alicja Łatka Wioska - Rakoniewice). Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przygotowanie pysznych dań. Okazuje się, że burak może być wykorzystany na różne smaczne sposoby.

Patronat nad konkursem kulinarnym objęło Koło Gospodyń Wiejskich z Wioski, było też sponsorami nagród głównych. Sponsorami byli również: Kraina Zabawy Bogilu, Promiss  Ewa Wachowicz, Patrycja Machałek, Dr Chemik Renata, Waldemar Grześkowiak, Pepsi, Tymbark. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Sponsorem głównym 9 Dni Wioski była Gmina Rakoniewice. Serdecznie dziękujemy!

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.

Za rok jubileuszowa X edycja 'wioskowego' święta. Odbędzie się na placu w centrum, przy sali wiejskiej w Wiosce. Osoby, które mają pomysły specjalne proszone są o kontakt z sołtysem.