Warning: session_start(): open(/tmp/sess_5066e75c630461e38e58d59bd62ca859, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /index.php on line 13

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:13) in /index.php on line 13

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:13) in /index.php on line 16
V Dni Wioski - Wspólnota Wioska
A A A

V Dni Wioski

Jubileuszowe V Dni Wioski odbyły się w dniach 4-5 lipca na terenie Krainy Zabawy Bogilu.

Na zaproszenie sołtysa Wioski gmina Rakoniewice oraz zarządu Stowarzyszenia Wioska przyjechali mieszkańcy zaprzyjaźnionych Wiosek (z gminy Niechlów, Skępe i Syców). Mieliśmy przyjemność gościć ponad 150 osób. Co roku spotykamy się w naszej Wiosce aby wspólnie świętować.

 

Sobota upłynęła na sportowo. Do południa na dwóch trasach 6 i 12 km odbył się rajd Nordic Walking. Patronat nad nim objął Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński. Mimo upału na trasę stawiła się liczna grupa uczestników i pod czujnym okien instruktorek Polskiej Federacji Nordic Walkig wyruszła malowniczymi trasami w lasach w Wiosce.

Na mecie każdy z uczestników otrzymał z rąk Starosty oraz Przewodniczącej Rady Powiatu pani Doroty Jaśkowiak pamiątkowe medale i gratulacje. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano też nagrody przekazane przez LOTTO.

 

Następnym sportowym punktem programu była zumba. Tańce przy energetyzującej muzyce prowadziły instruktorki fitness i zumby Sandra i Joanna. Porwały one do tańca żeńską część przybyłych gości.

 

W Turnieju Wiosek o puchar Burmistrza udział wzięły 10-cio osobowe drużyny z Wiosek z Gmin: Niechlów, Rakoniewice, Skępe i Syców.

Zawodnicy dzielnie walczyli w wielu konkurencjach. Ostatecznie przeciąganie liny rozstrzygnęło wynik i Wioska ze Skępego zajęła I miejsce. II miejsce przypadło Wiosce z gminy Niechlów, III miejce Wiosce z gminy Syców, IV miejsce zajęli gospodarze. Puchary i nagrody wręczył pan Burmistrz Miasta i Gminy Syców Sławomir Kapica.

 

Po sportowych emocjach uczestnicy i goście zrelaksowali się podczas występów wokalnych Sandry Rugały oraz Pawła Liska. W ich wykonaniu można było posłuchać najnowszych muzycznych utworów oraz ich własnych kompozycji. Gratulujemy pięknego głosu i dziękujemy za występ u nas.

Przez całą sobotę goście mogli brać udział w bezpłatnych warsztatach rękodzieła: plecionkarskich (Artex Rękodzieło) oraz zrób to sam - malowanie na drewnie (Giwer Art). Oprócz tego organizatorzy umożliwili zapisanie się do Bazy Dawców Szpiku przy Fundacji DKMS. Dzieci mogły skorzystać z malowania buziek wykonywanego przez panie z Oriflame oraz Avon.

 

Piotr Pogonowski, miejscowy artysta malarz, przedstawił swoje obrazy, dzieląc je na dwie tematyki: dawna i nowoczesna kuchnia.

 

Stoiska z grillowaną kiełbasą oraz plindzami cieszyły się sporym zainteresowaniem.

 

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, na której wystąpił Zespół Forte z Rakoniewic.

 

 W niedzielę w barwny korowód, prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Rostarzewa przemaszerował przez całą miejscowość. W korowodzie szli także członkowie Zespołu Pieśni i Tańca z Kębłowa, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wioski, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, Bery, dzieci jadące go-kardami Bogilu, przedstawiciele władz lokalnych, przedstawiciele wszystkich firm z Wioski oraz mieszkańcy.

Po krótkim powitaniu przez gospodarza imprezy sołtysa Wioski Bogdana Schulza mogliśmy oglądać pokaz w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rostarzewa, następnie na scenie zaprezentował się zespół Pieśni i Tańca z Kębłowa. Po nich swój występ miały panie z lokalnego KGW, zadziwiły wszystkich swoim wspaniałym występem! Gratulujemy pomysłu i dumni jesteśmy, że mamy w naszej miejscowości tak prężnie działającą organizację. Kolejnym występem były tańce Zespołu z Kębłowa. Następnie odbył się mini pokaz mody ekologicznej. Na scenie zaprezentowały się cztery uczestniczki w samodzielnie wykonanych strojach z folii, papieru i gazet.

W międzyczasie specjalna komisja rozstrzygnęła konkurs kulinarny "Lato na stole - owoce w roli głównej". Jury wyłoniło 2 pierwsze miejsca: syrop wiśniowo - porzeczkowy Elżbieta Hetmańska i chłodnik owocowy Katarzyna Kutzner. II miejsce otrzymał dżem z czarnej porzeczki Krystyny Pilarskiej, III miejsce dostało ciasto owocowe Anity Marek. Wszystkie uczestniczki konkursu kulinarnego  otrzymały nagrody. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Wioska.

 

Również w niedzielę odbywały się warsztaty plecionkarstwa (Artex Rękodzieło), chętni mogli uszyć skarpeciaki (Anioł.pl), spróbować pysznych plindzy i kiełbasy z grilla. Trwała również rejestracja Dawców Szpiku, malowanie buziek i wykonywanie makijażu czy masaż dłoni (Avon, Oriflame), wystawa obrazów Piotra Pogonowskiego, przejazdy bryczkami.

 

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna prowadzona przez Adama/ Zespół Adams.

 

Dziękujemy Sponsorom V DNI WIOSKI:

Gmina Rakoniewice

Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wiosce

Koło Gospodyń Wiejskich w Wiosce

Grzegorz Frąckowiak

Krzysztof Zieliński

Cegielnia w Wiosce

Gospodarstwo Rolne Stasiakiewicz, Nowe Tłoki

Błażej Zwanzig

LOTTO

Stowarzyszenie Wioska

Bogdan Schulz/ Bogdan Schulz Sp. z o.o.

Kraina Zabawy Bogilu/ Vaspol Sp. z o.o.

 

 

Dziękujemy Dyrektorowi Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Rakoniewicach, pani Bernardecie Bielec za udostępnienie pomieszczeń szkolnych na nocleg na dzieci z Wioski/ gmina Skępe.

 

 

Serdecznie podziękowania kierujemy do osób, bez których ciężko byłoby wszystko przeprowadzić, dziękujemy za ich ogromne zaangażowanie i pomoc!

Katarzyna i Krzysztof Hantsch

Elżbieta i Radosław Hetmański

Justyna i Marek Korbas

Zbigniew Krotoszyński

Dominika i Krzysztof Lechniak

Beata i Paweł Lepa

Katarzyna Kutzner i Andrzej Michalski

Krystyna Pilarska

Katarzyna Rolla

Dorota i Tomasz Tadeusz

Wszyscy strażacy, którzy obstawiali trasę nordic walking i czuwali nad bezpieczeństwem uczestników!

 

 Serdecznie wszystkim dziękujemy!!!!!!

 

 

 

 • V Dni Wioski - relacja ciąg dalszy

  A tak piszą o nas na NaszymMieście :)

   

  V Dni Wioski, które zorganizowano pod hasłem „Siła Wiosek” trwała przez cały weekend.

  Tradycyjnie, centralnym punktem obchodów był turniej wsi organizowany pod patronatem Burmistrza Rakoniewic. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele 4 wiosek z gmin: Rakoniewice, Skępe, Niechlów i Syców. Sportowa rywalizacja była niezwykle zacięta. Wszyscy zawodnicy wykazali się niezwykłą zręcznością i sprawnością fizyczną. Ich umiejętności sprawdzono w kilku sportowych konkurencjach.
  Ostatecznie, po niezwykle wyrównanej walce, pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele Wioski z gminy Skępe. Kolejne lokaty zajęli odpowiednio zawodnicy z gmin Niechlów, Rakoniewice i Syców.
  Ideą wydarzenia jest przede wszystkim współpraca z zaprzyjaźnionymi wsiami o nazwie Wioska.

   

  źródło: grodzisk.naszemiasto.pl/artykul/dni-wioski-2015-foto,3443715,artgal,t,id,tm.html

 

Warning: Unknown: open(/tmp/sess_5066e75c630461e38e58d59bd62ca859, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: open(/tmp/sess_5066e75c630461e38e58d59bd62ca859, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0